kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Gender Mainstreaming: Różna płeć - równa płeć
2009/1/28 15:10:00

WSP TWP w Warszawie rozpoczyna od marca pierwszą edycję bezpłatnych kursów Gender Mainstreaming. Kursy mają na celu przygotowanie kadry przedsiębiorstw do działań z zakresu wyrównywania statusu płci w firmach.

Terminem Gender Mainstreaming określa się włączanie polityki płci w zakres działań prowadzonych przez firmę. Realizacja projektów, zwiększających społeczną wiedzę na temat tego zagadnienia stanowi jeden z głównych priorytetów Unii Europejskiej oraz Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Projekty związane z tą sferą mają na celu przeciwstawianie się negatywnym skutkom wpływu stereotypów, wynikających z roli społecznej płci. „Rola społeczna płci bardzo silnie wpływa na to jak pracodawca postrzega i traktuje pracowników" - mówi Sławomir Mikulski, koordynator projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia". Dotyczy to szczególnie kobiet, które są często w trudniejszej sytuacji na rynku pracy niż mężczyźni. Na szczęście coraz więcej firm, zyskuje świadomość problemów związanych z Gender. Zwiększenie świadomości istnienia problemu i wdrożenie odpowiednich metod zmiany sytuacji pozwala lepiej wykorzystać potencjał pracowników i skuteczniej zarządzać zespołem, w którego skład wchodzą osoby obojga płci. Przekłada się to na skuteczność i zysk firmy.Tematyka zajęć prowadzonych podczas kursu Gender Mainstreaming w ramach projektu realizowanego przez WSP TWP w Warszawie obejmie takie zagadnienia jak: podstawy Gender Mainstreaming, rola płci na rynku pracy i jej oddziaływanie na rozwój zawodowy, polityka równych szans - narzędzia i działania antydyskryminacyjne. Uczestnicy dowiedzą się dodatkowo jak zarządzać organizacją przy zachowaniu równości płci, jak wygląda polityka równych szans, w jaki sposób chronić prawa dyskryminowanych osób oraz jak opracować koncepcję rozwoju przedsiębiorstwa, uwzględniającą rolę płci pracowników.
Szczegółowe informacje na temat kursu można znaleźć na stronie uczelni (). Po zakończeniu zajęć każdy z uczestników otrzyma dyplom poświadczający udział i zakres nabytych kompetencji. Zajęcia są prowadzone w ramach Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia", współfinansowanego przez Unię Europejską w oparciu o Europejski Fundusz Społeczny.


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Gender mainstreaming, Przedsiębiorcza Uczelnia, WSP TWP, równość płci


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»