„Czujesz się kreatywna, pomysłowa? Jeśli chcecie za pomocą zdjęć opowiedzieć jakąś historię, albo opowiedzieć się po jakiejś stronie, wyrazić emocje lub zamanifestować poglądy – czekamy na Wasze zdjęcia.” – piszą organizatorzy pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego, którego głównym przekazem jest idea wolności i niezależności współczesnej kobiety oraz prawo do decydowania o sobie w kwestii podejmowania ważnych życiowych wyborów.
Konkurs jest zaproszeniem do samodzielnego określenia pojęcia wolności i niezależności. „Zatrzymaj się na chwilę i zastanów się, kiedy czujesz się naprawdę wolna? Czy wtedy, kiedy możesz realizować swoje pasje? Czy na wakacjach z całą rodziną, kiedy odrywasz się od codziennych trosk?
A może wtedy, kiedy zdobywasz kolejny szczebel zawodowej kariery? A może prawdziwą wolność i niezależność daje Ci prawo do świadomego zaplanowania swojego życia za kilka lat? Wtedy, kiedy wspólnie z partnerem, w pełni zrealizowani zawodowo, zaczynacie zastanawiać się nad powiększeniem Waszej rodziny? Bez względu na to, czy jesteś profesjonalistą, czy amatorem – interesuje nas Twój własny głos, spojrzenie, Twój sposób ekspresji i to, co masz nam do powiedzenia.” – twierdzą organizatorzy, zachęcając do przesyłania zdjęć zgodnych z przesłaniem konkursu.
Wystawa, która powstanie z nich powstanie zaprezentowana będzie 26 września w Fabryce Trzciny. Wcześniej nadesłane prace trafią w ręce profesjonalnego jury, w skład którego wchodzą: Lidia Popiel, Dominika Ostałowska, Magdalena Schejbal, Małgorzata Mikołajczyk (Warszawska Szkoła Fotografii), Dorota Romanowska (Newsweek), Monika Litwin (Bayer Schering Pharma).
Do wygrania 3 cyfrowe aparaty fotograficzne firmy Canon i 4-miesięczny kurs fotograficzny w Warszawskiej Szkole Fotografii. Fundatorem nagród jest Bayer sp. z o.o. Szcegółowe informacje o konkursie i regulamin na stronach . Termin nadsyłania zdjęć upływa we wrześniu.
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »