kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Polscy studenci są bardzo pracowici
2009/2/13 10:50:00

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez serwis infoPraca.pl, ponad połowa polskich studentów rozpoczyna pracę już na pierwszym roku studiów lub jeszcze przed ich rozpoczęciem.

23% osób, które wzięły udział w badaniu, nigdy nie pracowało, ale tylko 11% nie chce znaleźć pracy przed ukończeniem edukacji. Głównymi powodami, dla których studenci szukają zatrudnienia są: szansa na wzbogacenie CV, zdobycie doświadczenia zawodowego i konieczność zarobienia na czesne i zakwaterowanie.
- Studenci należą do najaktywniejszych osób na dzisiejszym rynku pracy - mówi Dyrektor Generalny internetowej giełdy pracy infoPraca.pl. Beata Szilf-Nitka. - Nawet gdy mają stałe zatrudnienie, aktywnie poszukują ciekawszej pracy, która przełoży się na zdobycie nowych doświadczeń i w przyszłości pozwoli na znalezienie dobrze płatnej posady. Wczesne podjęcie pracy sprzyja także możliwości określenia i doprecyzowania swoich oczekiwań i wyobrażeń odnośnie przyszłej kariery. Studia to czas, kiedy można spróbować pracy w różnych branżach, porównać i spokojnie zastanowić się, która ścieżka zawodowa będzie dla nas najlepsza. Dzisiaj absolwent uczelni wyższej powinien pochwalić się nie tylko dyplomem, czy zaświadczeniem ukończonych kursów. Obok formalnego wykształcenia, najbardziej cenione przez pracodawców jest doświadczenie zawodowe.

Najbardziej obciążające dla studenckich budżetów są wydatki związane z wynajęciem mieszkania, opłaceniem czesnego i podróżami do rodzinnych miejscowości. W następnej kolejności studenci przeznaczają pieniądze na rozrywkę, odkładają na wakacje i sprzęt elektroniczny.

Ankietowani nie mają zbyt wysokich wymagań finansowych. Wśród deklarowanego wynagrodzenia netto, jakiego oczekują, aż 70% respondentów wskazało, że chcieliby zarabiać do 2 tysięcy złotych. 17% ankietowanych oczekuje zarobków w przedziale 2 - 3 tysiące złotych netto, natomiast 5% chciałoby zarabiać powyżej 3 tysięcy. Dla ponad połowy respondentów, ważne jest, żeby praca była zgodna z kierunkiem wybranych studiów, dla co piątego nie ma to znaczenia. Dla tej grupy celem nadrzędnym jest wysokość zarobków.

Studenci są najbardziej mobilną grupą na współczesnym rynku pracy. Wykazują wysoką gotowość do pracy w zmiennym wymiarze godzinowym, chętnie zatrudniają się w firmach pracujących w trybie home office, a 70% ankietowanych nie wyklucza podjęcia pracy za granicą.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: doświadczenie zawodowe, praca, studia


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»