W odpowiedzi na ten problem Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości podjęła krok w kierunku kształtowania korzystnych warunków sprzyjających powstawaniu i funkcjonowaniu firm kobiecych w branży nowoczesnych technologii w naszym regionie. Od grudnia 2006 Fundacja realizuje projekt DIONE (Divesity IntO Networks across Europe). Jego głównym celem jest zapewnienie równych szans i zwiększenie udziału kobiet w rozwoju gospodarczym regionu.
Drugie spotkanie, które odbędzie się 12 czerwca w budynku Politechniki Gdańskiej, będzie okazją do wymiany doświadczeń w ramach sieci kobiet DIONE, a także do zapoznania się z zasadami tzw. programu mentorskiego oraz pierwszymi doświadczeniami z jego realizacji. W kwietniu br. program mentorski rozpoczęły pierwsze cztery panie, po spotkaniu w dniu 12 czerwca do programu stanie kolejnych 6 młodych przedsiębiorczyń. „Od kilku tygodni – mówi Ewa Sielicka, mentor Ani Michniewicz i Beaty Staszyńskiej - towarzyszę dwóm kobietom, z których jedna rozpoczęła własną działalność gospodarczą, a druga jest w przededniu jej założenia. Widzę coraz wyraźniej, że w naszej współpracy nie tyle ważne są projekty, nad którymi pracują, nawet nie tyle sukcesy, które z determinacją pragną osiągnąć - co właśnie ta coraz większa odkładana w nich energia, z jaką pracują i wierzą, że potrafią zrealizować własne pomysły. Na starcie często można zwątpić, załamać się, zrezygnować. Obecność mentora jest dla nich - tak myślę - oparciem i umocnieniem, bo "skoro innym się udało, to ja też potrafię...".
Wszystkie osoby zainteresowane włączeniem się do projektu mogą to uczynić biorąc udział w kolejnym spotkaniu DIONE. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze zgłoszenie, formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie [ul=http://www.gfp.com.pl]www.gfp.com.pl[/url], kontakt telefoniczny 058 690 7490.